Lokacija: Vinogradska

  • Prof. dr. sc. Božo Krušlin

    Prof. dr. sc. Božo Krušlin

    predstojnik Zavoda i pročelnik kliničke jedinice za kiruršku i ginekološku patologiju, redoviti profesor u trajnom zvanju Medicinskog fakulteta u Zagrebu

    Životopis

    Roden je 9. lipnja 1960. g. Osnovnu skolu je zavrsio u Šenkovcu, a srednju u Zagrebu.
    Školske godine 1979/80 upisao je studij medicine na Medicinskom fakultetu Sveučilista u Zagrebu, gdje je diplomirao 1984.godine s prosječnom ocjenom na kraju studija 4,38. Diplomski rad izradio je na Klinici za ženske bolesti i porode, Petrova 13, Zagreb. Školske godine 1984/85 upisao je na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilista u Zagrebu postdiplomski studij prirodnih znanosti. Magistarski rad obranio je 1988. godine. Pripravnički staž obavio je u Kliničkoj bolnici “Sestre milosrdnice” u Zagrebu 1985. godine. Potom je radio kao liječnik opće medicine u Domu zdravlja Brežice, Republika Slovenija od 1986-1989. godine.

    Od studenog 1989-94. godine bio je na specijalizaciji iz patologije. Specijalistički ispit je položio 8. veljače 1994. godine. Doktorsku disertaciju obranio je 1995. godine na Medicinskom fakultetu u Zagrebu. Od srpnja 1994. godine radio je kao asistent na Zavodu za patologiju Medicinskog fakulteta Sveučilista u Zagrebu. Od 1. listopada 1995. godine je kumulativno zaposlen i na Kliničkom zavodu za patologiju Kliničke bolnice “Sestre milosrdnice” u Zagrebu.

    Na Katedri za patologiju Medicinskog fakulteta Sveučilista u Zagrebu u znanstveno-nastavno zvanje docenta izabran je u studenom 1998. godine, u zvanje izvanrednog profesora u veljači 2004. godine, a u zvanje redovitog profesora u rujnu 2009. godine. U zvanje znanstvenog savjetnika izabran je 4. listopada 2005. godine.

    Bio je mentorom 2 diplomska rada, 3 studentska znanstvena rada, 7 magistarskih radova i 13 doktorskih disertacija koji su svi uspješno obranjeni. Autor je ili koautor više od 190 znanstvenih i stručnih radova objavljenih u domaćim i inozemnim casopisima od kojih je 80-ak u onima koji se citiraju u Current Contentsu. Od toga je više od 130 radova objavljenih u časopisima koji se citiraju na Medline-u. Ukupno su gore spomenuti radovi citirani više od 600 puta. Prvi je autor ili koautor u 50-ak kongresnih priopćenja objavljenih u časopisima koji se citiraju u CC te jos 180-ak drugih kongresnih priopćenja. Aktivno je sudjelovao na brojnim stručnim skupovima u zemlji i inozemstvu, a u nekima je član organizacijskog odbora, tajnik odnosno dopredsjednik, uključujući i Ljudevit Jurak International Symposium on Comparative Pathology. Bio je voditelj poticajnog projekta Ministarstva znanosti pod nazivom “Perinatalna ekspresija bcl-2 u frontalnom korteksu čovjeka” te voditelj projekta Ministarstva znanosti pod nazivom “Razvojna neuropatologija genetičkih malformacija moždane kore čovjeka”.

    Član je Hrvatskog liječničkog zbora, Hrvatskog udruženja patologa i sudskih medicinara, Hrvatskog udruženja za neuroznanost, Hrvatskog udruženja za istraživanje raka, Europskog udruženja patologa, Međunarodnog udruženja za neuropatologiju, Udruženja patologa SAD i Kanade te Njemačkog udruženja patologa i redovni član Akademije medicinskih znanosti

    Radovi:
    http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=177914

  • Prof. dr. sc. Hrvoje Čupić

    Prof. dr. sc. Hrvoje Čupić

    v.d.voditelja Odjela za kiruršku patologiju i kliničku citologiju, redoviti profesor Stomatološkog fakulteta, izvanredni profesor Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

    Životopis

    Prof.dr.sc. Hrvoje Čupić rođen je 1962. godine u Zagrebu, gdje je završio osnovnu i srednju školu te diplomirao na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1989. godine s prosječnom ocjenom 4.2. Od 1989. do 1992. godine obavljao je poslove na mjestu liječnika Centra kućnih posjeta u Domu zdravlja Dubrava. U rujnu 1996. godine završio je specijalizaciju iz patološke anatomije položivši specijalistički ispit, od kada radi na Kliničkom zavodu za patologiju “Ljudevit Jurak” u KBC “Sestre milosrdnice “ kao specijalist patolog. Usavršavao se iz područja urološke i dermatološke patologije u sklopu European school of pathology u Torinu (Italija) u listopadu 1996. godine

    Akademski stupanj magistra znanosti na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu stječe 30. lipnja 2000. godine obranom magistarskog rada pod naslovom: «Vrijednost određivanja izraženosti proliferacijskih obilježivača (PCNA, Ki-67) te bcl-2 i p-53 u diferenciranim tumorima štitne žlijezde».

    Akademski stupanj doktora medicinskih znanosti na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu stječe 18. lipnja 2003. godine obranom disertacije pod naslovom: «Izraženost gustoće novostvorenih tumorskih krvnih žila i onkoproteina u papilarnim karcinomima štitne žlijezde s i bez metastaza». 27. svibnja 2010. izabran je u znanstveno zvanje višeg znanstvenog suradnika. Od 16. listopada 2003. sudjeluje u dodiplomskoj nastavi iz predmeta patologija na Katedri za patologiju Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu kao viši asistent. 19. srpnja. 2005. godine izabran je u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta, a odlukom od 18.10.2010. godine promoviran je u znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profesora na Katedri za patologiju Stomatološkog fakulteta. U zvanje redovitog profesora izabran je u lipnju 2016. godine.Od 2012. do 2018. godine obnašao je dužnost pročelnika Katedre za patologiju Stomatološkog fakulteta.

    U prosincu 2004. izabran je u naslovno znanstveno-nastavno zvanje asistenta, 27. listopada 2009. u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta te 5. prosinca 2016. u naslovno znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profesora na Katedri za patologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, od kada aktivno sudjeluje u izvođenju dodiplomske nastave iz patologije te nastave iz malih izbornih predmeta «Prostata» i «Tumori glave i vrata» te iz dodiplomske nastave iz patologije na engleskom jeziku od njenog početka na Medicinskom fakultetu u Zagrebu 2005/6. godine. Također aktivno sudjeluje od školske godine 1996/1997. u izvođenju poslijediplomske nastave na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu; stručnih poslijediplomskih studija iz Urologije, Patologije, Kliničke onkologije, Otorinolaringologije i kirurgije glave i vrata, doktorskog studija „Biomedicina i zdravstvo“, kolegija Transplatacija srca. U sklopu trajne izobrazbe liječnika sudjelovao je kao predavač na 14 tečajeva I. kategorije. Obnaša dužnost v.d. vodtelja Odjela za kiruršku patoloiju i kliničku citologiju Kliničkog zavoda za patologiju i citologiju Ljudevit Jurak, KBC Sestre milosrdnice. Bio je je voditelj je projekta Ministarstva znanosti broj 134-0000000-3391, pod nazivom „ Promjene bubrežne arterije u bolesnika s karcinomom bubrega“, s matičnim brojem 234612. Objavio je ukupno 73 rada od kojih su 35 indeksirana u Current Contents-u te 38 radova indeksiranih u Embase, Medline i Science Citation Index Ex, koji su ukupno citirani 202 puta. Osim navedenog objavio je četri poglavlja u knjizi te preko 80 kongresnih priopćenja od kojih se 21 citira u Current Contents-u. Pod njegovim mentorstvom izrađene su i uspješno obranjene tri doktorske disertacije i dva diplomska rada. Uža područja njegovog profesionalnog interesa su patologija glave i vrata, neuropatologija i urološka kirurška patologija te transplatacijska patologija (kardiopatologija).

    Član je Hrvatskog liječničkog zbora, Udruge patologa i sudskih medicinara te European society of pathology.

    Radovi:

    http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=234612

  • Prof. dr. sc. Marina Kos

    Prof. dr. sc. Marina Kos

    redovita profesorica Medicinskog fakulteta u Zagrebu , klinička jedinica za kiruršku i ginekološku patologiju

    Životopis

    Rođena 31. siječnja 1960. godine u Zagrebu, gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju. Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu diplomirala je 1983. godine.

    Obavezni liječnički staž obavila je pri Zavodu za zaštitu majki i djece u Zagrebu, a stručni ispit položila je 1985. godine. Od 1985. do 1992. godine bila je zaposlena u Medicinskom centru Pula, gdje joj je odobrena i specijalizacija iz patologije. Specijalizaciju je obavljala u Zagrebu, a 1992. godine položila je specijalistički ispit iz patologije. Tijekom specijalizacije završila je poslijediplomski studij iz medicinske citologije, a 1992. godine obranila je magistarski rad s naslovom “Tumori štitnjače s morfološkim i imunohistokemijskim osobinama medularnog karcinoma”. Doktorsku disertaciju s naslovom “Patološke promjene posteljice kod poremećenog uteroplacentarnog protoka krvi” obranila je 1996. godine.

    Od rujna 1992. godine zaposlena je na Katedri za patologiju Medicinskog fakulteta u Zagrebu, prvo na radnom mjestu stručnog suradnika, zatim asistenta, od 1998 godine na radnom mjestu višeg asistenta, od 2002. godine nakon uspješno održanog nastupnog predavanja promaknuta je u znanstveno-nastavno zvanje docenta. Godine 2007. napredovala je u znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profesora, a 2013. u znanstveno-nastavno zvanje redovitog profesora patologije.

    Odlukom Matičnog odbora Sveučilišta u Zagrebu 2013. izabrana je u znanstveno zvanje višeg znanstvenog savjetnika u znanstvenom području biomedicine i zdravstva-polje kliničke medicinske znanosti.

    Od studenog 1992. godine bila je zaposlena u kumulativnom radnom odnosu na Zavodu za ginekološku i perinatalnu patologiju u Zavodu za ginekološku patologiju Kliničkog zavoda za patologiju KBC-a na radnom mjestu specijalista patologa, a od kolovoza 2003. godine u kumulativnom random odnosu na Kliničkom zavodu za patologiju “Ljudevit Jurak” KBC “Sestre milosrdnice”.

    Sudjeluje aktivno u izvođenju vježbi i seminara u dodiplomskoj nastavi opće patologije na III godini studija, za cijelo vrijeme zaposlenja na KBC-u sudjelovala je aktivno u izvođenju svih vidova nastave iz ginekološke patologije u okviru predmeta “Ginekologija” tijekom V godine studija. Također je sudjelovala u izvođenju nastave na poslijediplomskom studiju “Patologija”, “Perinatologija” i „Urologija“ te kao predavač na 15 tečajeva stalnog usavršavanja liječnika u prvom redu patologa, ginekologa i neonatologa, pri čemu je napisala brojne prateće nastavne tekstove. Od ak. godine 2004/05 koordinator je kolegija Pathology studija medicine na engleskom jeziku na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na kojem obavlja i redovitu nastavu na engleskom jeziku.

    Prvi je autor sveučilišnog udžbenika (Kos M, Leniček T. „Osnove patologije posteljice“, Zagreb, Medicinska naklada, 2011.), te više poglavlja u nekoliko domaćih i međunarodnih knjiga (Kos M, Laurini R. Early pregnancy pathology and perinatal medicine. U: Kurjak A ed. Textbook of Perinatal medicine, Parthenon Publishing Group, London-New York, 1998. str. 813-20; Kos M, Vogel M. Morphological findings in infants and placentas of diabetic mothers. U: Djelmiš J, Desoye G, Ivanišević M, eds. Diabetology of pregnancy.Front Diabetes. Basel, Karger, 2005, vol. 17: 127-43; Kos M, Leniček T. Development of the fetal testis. U: Ježek D, ed. “Atlas on the human testis – normal morphology and pathology”, Springer, 2013.; Kos M, Leniček T. Infekcije i upale posteljice. U: Karelović D, ur. Infekcije u ginekologiji i perinatologiji, Medicinska naklada 2012, Zagreb. str. 167-81)

    Autor je ili koautor 11 poglavlja u sveučilišnim udžbenicima namijenjenima diplomskoj ili poslijediplomskoj nastavi. Recenzent je za časopise CMJ, Collegium Anthropologicum, Medica Jadertina, Liječnički vjesnik, Virchow’s Archives, Gynaecologia Perinatologia , a recenzirala je i 1 udžbenik za srednju medicinsku školu i 2 sveučilišna udžbenika. Sudjelovala je u prijevodu „Ackerman’s Surgical Pathology“ s engleskog na hrvatski jezik, kao i u prijevodu 2. izdanja MSD s engleskog na hrvatski jezik.

    Bila je mentoricom prilikom izrade 2 završna (diplomska) rada na Zdravstvenom Veleučilištu u Zagrebu, te 3 diplomska rada na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (od čega 1 na hrvatskom a 2 na engleskom jeziku), 1 obranjenog magistarskog rada te 4 obranjene doktorske disertacije.

    Kao istraživač suradnik sudjelovala je na sveukupno 7 znanstvenih projekata, od čega trenutno sudjeluje na 2. Sudjelovala je s usmenim izlaganjima ili posterima na 22 domaća stručna skupa i kongresa, od čega na 11 kao pozvani predavač, te na 41 međunarodnom kongresu, od čega na 22 kao pozvani predavač.

    Usavršavala se stručno na poslijediplomskom studiju iz medicinske citologije i na tečaju „Umijeće medicinske nastave“ na Medicinskom fakultetu sveučilišta u Zagrebu, na tečajevima “Intensivkurs Diagnostische Gynäkopathologie” u Grazu, Splitu (ESGO workshop “GynecologicalCancer – ControversiesinDiagnosticandManagement”), Granadi (“Understanding placental pathology – a practical approach“), Beogradu i Zagrebu (ESCoP – Gynecopathology), a boravila sam i na Odjelu za patologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Granadi.

    Izvrsno govori engleski i talijanski jezik, dobro govori francuski, a služi se i njemačkim. Članica je i predsjednica Hrvatskog društva patologa i sudskih medicinara HLZ-a, članica Hrvatskog društva za perinatalnu medicinu HLZ-a, European Society of Pathology, Adriatic Society of Pathology te Alps Adria Society for Immunology of Reproduction.

    Radovi: http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=191583

  • Prim. dr. sc. Leo Pažanin

    Prim. dr. sc. Leo Pažanin

    specijalist patologije, Klinička jedinica za neuropatologiju

    Životopis

    Rođen je u Splitu 11. travnja 1958. godine. Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu upisao je 1976. godine i na istom diplomirao 17. veljače 1982. godine s prosjekom ocjena 4,40.

    Od 1982. do 1989. godine radio je u Centru za medicinske znanosti KBC-a Zagreb. U vremenu od 1982. do 1989.godine sudjelovao je u realizaciji sljedećih znanstveno-istraživačkih projekata: “Istraživanje novih postupaka i razvoja opreme i materijala koji se koriste u dijagnostici i liječenju, prevenciji i rehabilitaciji” (od 17. svibnja 1982. do 31. prosinca 1986.); “Primjena dopunskih metoda za eksploataciju nafte (MEOR)” (od 1. siječnja 1987. do 31. prosinca 1990.).

    Za potrebe navedenih projekata stručno se usavršavao na području molekularne biologije i elektronske mikroskopije putem sljedećih tečajeva: “Monoclonal antibodies”, Dr Mary A. Ritter. Royal postgraduate Medical School. University of London; “Introduction into Ultramicrotomy”, Prof. Helmuth Sitte; “Course in recombinant DNA technology”, Prof. Perry Hackett. Department of Genetics and Cell Biology. University of Minnesota. St. Paul. USA; “Isolation and Characterization of Genetically Engineered Protiens in E. coli”, Raymond L. Rodriguez, Professor of Genetics. College of Agricultural and Enviromental Sciences. University of California. Davis. Tijekom 1987. godine radio je u laboratoriju Dr. Mary A. Ritter u Hammersmith Hospital u Londonu gdje se upoznao s tehnikama in vitro sinteze proteina.

    Početkom 1988. godine radio je u Pragu u Institutu za molekularnu genetiku Čehoslovačke Akademije znanosti kod Prof. Jitke Štokrove gdje se upoznao s tehnikama elektronsko-mikroskopskog prikazivanje i analize molekula nukleinskih kiselina. Tijekom proljeća 1988. godine radio je u laboratoriju za Molekularnu patologiju kod prof. Raymond L. Teplitz-a (Division of Pathology. UC Davis Medical Center, Sacramento, California) gdje se upoznao s počecima primjene PCR tehnologije u patologiji.

    Od 20.11.1989. godine radio na Zavodu za neuropatologiju Klinčkog zavoda za patologiju KBC-a Zagreb.

    Dana 4. prosinca 1991. godine na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu završio je program poslijediplomskog studija za znanstveno usavršavanje iz područja Kemija (Biokemija) u trajanju od četiri semestra i obranio magistarski rad pod naslovom “Odnos vimentina i GFA proteina u nekim neuroektodermalnim tumorima” (mentor prof. D. Jadro-Šantel) te stekao stručni naziv magistra prirodnih znanosti iz područja kemije (biokemije).

    Specijalistički ispit iz patološke anatomije položio je 19. prosinca 1994. godine.

    Tijekom jeseni 1998. godine radio je mjeseca dana u Parizu u Institutu za miologiju kod Prof. Michel Fardeaua gdje se upozno sa primjenom histokemijskih i imunohistokemijskih tehnika u dijagnostici neuromuskularnih bolesti.

    Od 1. rujna 2008. godine radi na Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“ KB „Sestre milosrdnice“.

    Naziv primarijus priznat mu je 26.05.2009. godine.

    Doktorsku disertaciju pod naslovom “Povezanost izraženosti IGFBP-2 i IGFBP-5 s pokazateljima angiogeneze te njihov prognostički značaj kod glioblastoma” obranio je 19.05.2011. godine čime je stekao akademski stupanj doktora znanosti iz polja kliničkih medicinskih znanosti.

    Predavanjima iz dijagnostike neuromuskularnih bolesti i tumora središnjeg živčanog sustava sudjelovao je u postdiplomskoj nastavi iz Neurologije, Patologije i Pedijatrije. Član je Društva patologa Hrvatske te International Society of Neuropathology (ISN).

    Aktivno je sudjelovao u realizaciji projekta “Neuromuskularne bolesti u djece” (broj projekta 214101) prof. Nine Barišić i projekta “Genetsko i epidemiološko istraživanje mišićnih distrofija u Hrvatskoj” (broj projekta 108041) prof. Nine Canki-Klain.

    Radovi: http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=194733

  • Prof. dr. sc. Majda Vučić

    Prof. dr. sc. Majda Vučić

    Izvanredni profesor Stomatološkog fakulteta u Zagrebu, klinička jedinica za obdukcije i mrtvozorstva

    Životopis

    Rođena je 1969. godine u Šibeniku gdje je završila osnovnu i srednju školu sanitarno- laboratorijskog smjera. Na Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu upisala se 1987. godine te diplomirala na istom fakultetu 1994. godine. Pripravnički staž obavila je u KB Sveti Duh u Zagrebu. Od 1996. godine zaposlena je na Kliničkom Zavodu za Patologiju “Ljudevit Jurak” KBC „Sestre Milosrdnice“ u Zagrebu. U lipnju 2002. godine položila je specijalistički ispit iz Patološke anatomije.

    U veljači 2002. godine uspješno je obranila na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu magistarsku temu “Određivanje mitotičkog i apoptotičkog indeksa u primarnim melanomima kože” i stekla naslov magistra medicinskih znanosti. Školske godine 1999/2000 dobila je jednogodišnju poslijediplomsku stipendiju Universita di Trieste za projekt “Pathohistological diagnosis of cardiomyopathies and myocarditis” pod mentorstvom prof. F. Silvestri, ~Instituto di Anatomia Patologica~, Trieste gdje je boravila u periodu od 1.12. 1999. do 30.11. 2000. godine i stručno se usavršavala.

    U lipnju 2004. godine obranila je na Medicinskom fakultetu u Zagrebu doktorsku disertaciju pod naslovom: “Određivanje izraženosti onkoproteina obitelji bcl-2 u primarnim melanomima kože” i stekla titulu doktora znanosti iz područja biomedicine i zdravstva, znanstveno polje kliničke medicinske znanosti- patologija.

    Sudjelovala je kao istraživač pod matičnim brojem 251431 na projektu „Organizacija i evaluacija patoanatomskog tumorskog registra i banke tumora“ (0134002) voditelj prof. M. Belicza i na projektu „Razvojna neuropatologija genetskih malformacija moždane kore čovjeka“ (108-1081870-1884) voditelj prof. B. Krušlin.

    Na XX. Memorijalnom sastanku prof. Sergeja Saltykowa 2002. godine dobila je godišnju nagradu Udruge patologa i Zaklade prof. Saltykowa za rad iz područja patologije i doprinos struci. Objavila je više poglavlja u knjizi, 30 indeksiranih stručnih i znanstvenih radova kao i preko 40 kongresnih priopćenja na domaćim i međunarodnim simpozijima i kongresima.

    Tijekom desetogodišnjeg specijalističkog staža osobito se bavi dermatopatologijom. Sudjelovala je organiziranju i vođenju stručnih Dermatopatoloških sastanaka i stručnih skupova kao i u osposobljavanju pripravnika i specijalizanata patološke anatomije te u poslijediplomskoj nastavi.

    Od 2006. u kumulatvnom je radnom odnosu na na Katedri za patologiju Stomatološkog fakulteta najprije kao docent, a u veljači 2012. izabrana je u znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profeora. Aktivno sudjeluje u izvođenju dodiplomske nastave na Medicinskom fakutetu Sveučilišta u Zagrebu gdje je u listopadu 2009. godine izabrana u zvanje naslovnog docenta na Katedri za patologiju Medicinskog fakulteta. Također sudjeluje u izvođenju i stručne poslijediplomske nastave na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu iz Patologije (Patologija srca i krvnih žila), Urologije (Patologija mokraćnog sustava i muških spolnih organa) i Dermatovenerologije (Patologija tumora kože, novije spoznaje o kancerogenezi). Predavala je na kolegiju u sklopu znanstvenog posljediplomskog studija “Bolesti hipotalamo-hipofizne zajednice“ kao i na kolegiju “Endokranijalno širenje upalnih dentalnih procesa“) na poslijediplomskom studiju Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

    U studenom 2012. godine nakon desetogodišnjeg specijalističkog staža Ministarstvo zdravlja priznalo joj je stručni naziv primarijus.

    Sudjelovala je u radu brojnih domaćih i stranih Simpozija i Kongresa, te kao pozvani predavač na Simpozijima trajne izobrazbe liječnika: “Dermatološka onkologija-epidermalni tumori“ u rujnu 1999 i “Limfomi kože“ u ožujku 2001, te na 16. Međunarodnom Simpoziju patologije „Ljudevit Jurak“ 2005, na Znanstvenom simpoziju „Melanom-što danas znamo?“ u prosincu 2008, XL Memorijalnom međunarodnom sasatnaku prof. Janeza Plečnika u Ljubljani 2009, kao predavač na Simpoziju Cushingov sindrom u svibnju 2012. godine i Akromegalija u studenom 2013. godine. Bila je mentor kod izrade dvije doktorske dizertacije i jednog magistarskog rada. Aktivni je član Hrvatskog društva za patologiju i sudsku medicinu, Europskog udruženja patologa i Hrvatskog društva za neuroznanost.

    Udana je i majka troje djece.

    Radovi: https://bib.irb.hr/lista-radova?autor=251431

  • Doc. dr. sc. Davor Tomas

    Doc. dr. sc. Davor Tomas

    docent Medicinskog fakulteta, klinička jedinica za kiruršku i ginekološku patologiju

    Životopis

    Rođen je 08.03.1968. godine u Zagrebu.

    Osnovnu i srednju školu završio je u Vrbovcu, a na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu diplomirao je 1992. godine s prosječnom ocjenom 4.21. Obavezni liječnički staž odradio je u Domu zdravlja Vrbovec u kojem je nastavio raditi do 1995. godine. Od 1995. do 1998. godine radio je u Ustanovi za hitnu medicinsku pomoć u Zagrebu. Nakon toga zaposlio se u Sportskoj ambulanti Zagrebačkog sportskog saveza gdje je radio do 2001 godine. U ožujku 2001. godine dobio je specijalizaciju iz patološke anatomije u Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“ Kliničkog bolničkog centra „Sestre milosrdnice“, Zagreb, a u ožujku 2005. godine položio je specijalistički ispit te nastavio raditi na radnom mjestu specijalista patološke anatomije u istoj bolnici.

    U rujnu 2001. godine upisao je Znanstveni poslijediplomski studij u području biomedicine i zdravstva na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu koji je završio u lipnju 2003. Na istom poslijediplomskom studiju obranio je 12.02.2004. znanstveni magistarski rad pod naslovom “Odnos stupnja solarne elastoze i promjena epidermisa u aktiničkoj keratozi“, a 28.12.2005. doktorsku disertaciju pod naslovom „Miofibroblastična reakcija strome i izraženost tenascina-C i laminina u adenokarcinomu prostate“.

    U znanstveno zvanje Znanstveni suradnik izabran je 2006. godine.

    Pod njegovim mentorstvom pet pristupnika obranilo je doktorske disertacije na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te jedan na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Kao istraživač sudjelovao je u više znanstvenih projekata odobrenih od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske.

    Od 2002. godine sudjeluje u nastavi iz patologije uključujući obavljanje seminara i vježbi te obdukcijskih vježbi, a od 2008. godine zaposlen je u kumulativnom radnom odnosu na Zavodu za Patologiju, Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu gdje je 2013. godine izabran u nastavnoi zvanje docenta. Također sudjeluje u dodiplomskoj nastavi kao predavač u izbornom predmetu Rana dijagnostika karcinoma prostate te postdiplomskoj nastavi iz patologije, dermatologije i urologije.

    Od 2002. do 2006. godine bio je tajnik organizacijskog odbora „Ljudevit Jurak“ International Symposium on Comparative Pathology.

    Autor je 100 članaka koji su objavljeni u indeksiranim časopisma od kojih je 68 indeksirano u Current Contensu te više kongresnih priopćenja. Koautor je dva izdanja studentskog udžbenika iz obdukcijske dijagnostike (Obdukcijska dijagnostika, 3. izd. 2005. i Obdukcijska dijagnostilka, 4. izd. 2011) i poglavlja u knjizi Rak prostate – najvarijabilniji zloćudni tumor.

    Član je Europskog društva patologa (ESP) i Hrvatskog društva patologa i sudskih medicinara.

    Govori engleski jezik, oženjen je i otac jednog djeteta.

    Radovi: http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=270320

  • Dr. sc. Tihana Regović Džombeta

    Dr. sc. Tihana Regović Džombeta

    Životopis

    Rođena je 01. rujna 1984. god. u Zagrebu. Opću gimnaziju završila je u Samoboru, a na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu diplomirala je 2009. god.

    Nakon odrađenog obaveznog liječničkog staža za PB Ugljan, u prosincu 2010. god. položila je državni ispit.

    Od 1. prosinca 2010. zaposlena je na Katedri za patologiju Medicinskog fakulteta u Zagrebu, prvo kao znanstveni novak na projektu „Razvojna neuropatologija genetskih malformacija moždane kore čovjeka“ (voditelj prof. dr. sc. Božo Krušlin), a od studenog 2016. kao poslijedoktorand.

    Od 2011. do 2015. je pohađala poslijediplomski doktorski studij na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, gdje je i doktorirala u listopadu 2015.

    Specijalizaciju iz patologije je dobila kao znanstveni novak za Medicinski fakultet u Zagrebu u ožujku 2013. god., specijalizantski staž je obavila u KBC Sestre milosrdnice, a ispit je položila u srpnju 2018. Od rujna 2018. je zaposlena u kumulativnom radnom odnosu na Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“, KBC Sestre milosrdnice.

    Autor je ili koautor 19 članaka koji su objavljeni u indeksiranim časopisima, od kojih je 7 indeksirano u Current Contentsu, te više kongresnih priopćenja.

    Dobitnica je Dekanove nagrade za uspjeh u akademskoj godini 2008./09., nagrade “Sergej Saltykow” za najbolji specijalizantski znanstveni rad iz područja patologije u 2014. god. te Dekanove nagrade za znanstvenu produktivnost tijekom izrade doktorske disertacije u akademskoj godini 2015./2016.

    Članica je Hrvatskog društva patologa i sudskih medicinara HLZ-a i European Society of Pathology.

    Govori engleski i njemački jezik.

  • Dr. sc. Ivana Pavić

    Dr. sc. Ivana Pavić

    specijalistica patologije, klinička jedinica za kiruršku i ginekološku patologiju

    Životopis

    Rođena je 30. srpnja 1974. godine u Osijeku gdje je završila osnovnu i srednju školu. Diplomirala je 2002. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

    Nakon dvije godine edukacije temeljem stipendije Nizozemskih sportskih udruga s invaliditetom, dilomira sportski menagement u Nizozemskoj. Nakon obavljenog pripravničkog staža u KBC „Sestre milosrdnice“ u Zagrebu, 2003. godine je položila državni ispit te dvije godine radi u ambulantama obieljske medicine u Zagorju, u Konjščini.

    U srpnju 2006. godine započinje specijalizaciju iz patološke anatomije na Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“, KBC „Sestre milosrdnice“, gdje je u rujnu 2010. godine položila specijalistički ispit i gdje i danas radi kao patolog s užim stručnim i znanstvenim interesom u području patologije probavnog sustava i jetre. Period stručnog usavršavanja provela je 2006. Godine na Institutu Ruđer Bošković iz područja izolacije DNA i RNA, 2008.i 2009. godine učeći patologiju probavnog sustva, glave i vrata i mokraćnog sustava u Češkoj u laboratoriju prof.M. Michala, Pilsen.

    Autorica je više članaka i kongresnih priopćenja koji su objavljeni u indeksiranim časopisima, od čega je 5 u časopisima indeksiranim u CC.

    Radovi: http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=234612

  • Dr.sc. Petra Radulović

    Dr. sc. Petra Radulović

    specijalistica patologije, klinička jedinica za kiruršku i ginekološku patologiju

    Životopis

    Rođena je 22. travnja 1981. godine u Zagrebu gdje je završila osnovnu i srednju školu.

    Diplomirala je 2005. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

    Nakon obavljenog pripravničkog staža u KBC „Zagreb“ u Zagrebu, 2006. godine je položila državni ispit te šest mjeseci radila u ambulanti Centra „Stančić“, Doma zdravlja Zagrebačke županije.

    U veljači 2007. godine započinje specijalizaciju iz patološke anatomije na Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“, KBC „Sestre milosrdnice“, gdje je u travnju 2013. godine položila specijalistički ispit i gdje i danas radi kao patolog s užim stručnim i znanstvenim interesom u području ginekološke i perinatalne patologije.

    Autorica je više članaka i kongresnih priopćenja koji su objavljeni u indeksiranim časopisima.

    Poveznica na popis kongresnih priopćenja: KONGRESNA PRIOPĆENJA – Petra Radulović

  • Dr. sc. Tanja Leniček

    Dr. sc. Tanja Leniček

    specijalistica patologije, klinička jedinica za kiruršku i ginekološku patologiju

    Životopis

    Rođena je 08. srpnja 1976. godine u Zagrebu gdje je završila osnovnu i srednju školu. Diplomirala je 2002. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Dobitnica je Rektorove nagrade akademske godine 2000/2001. Nakon obavljenog pripravničkog staža u KBC „Sestre milosrdnice“ u Zagrebu, 2003. godine je položila državni ispit te godinu dana radila u Ustanovi za hitnu medicinsku pomoć, Doma zdravlja Vitovitičko-podravske županije, u Slatini.

    U veljači 2005. godine započinje specijalizaciju iz patološke anatomije na Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“, KBC „Sestre milosrdnice“, gdje je u rujnu 2009. godine položila specijalistički ispit i gdje i danas radi kao patolog s užim stručnim i znanstvenim interesom u području ginekološke i perinatalne patologije. Period stručnog usavršavanja provela je 2012. godine učeći perinatalnu patologiju na Department of Cellular Pathology, Birmingham Women’s Hospital, Birmingham, UK.

    Autorica je više članaka i kongresnih priopćenja koji su objavljeni u indeksiranim časopisima, od čega je 10 objavljeno u časopisima indeksiranim u CC. Uz prof. dr. sc. Marinu Kos, koautor je udžbenika „Osnove patologije posteljice“ objavljenog 2011. godine.

    Krajem 2012. godine doktorirala je na Medicinskom fakultetu, Sveučilišta u Zagrebu, obranivši doktorsku disertaciju pod naslovom „Povezanost pojave peritumoralnih pukotina u duktalnom invazivnom karcinomu dojke s miofibroblastičnom reakcijom strome i gustoćom limfnih žila“.

    Od 2013. godine član je Paediatric Pathology Society.

    Poveznica na popis radova: RADOVI – Tanja Leniček

  • Dr. sc. Alma Demirović

    Dr. sc. Alma Demirović

    specijalistica patologije, klinička jedinica za obdukcije i mrtvozorstva

    Životopis

    Rođena je 12. lipnja 1980. godine u Tuzli (Bosna i Hercegovina).

    Osnovnu školu i gimnaziju završila je u Zagrebu. 1999. godine upisuje Medicinski fakultet u Zagrebu na kojemu diplomira u rujnu 2005. godine s prosječnom ocjenom 4.23. Pripravnički staž odradila je pri Kliničkom bolničkom centru Zagreb.

    U veljači 2007. godine položila je stručni ispit pred ispitnom komisijom Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi. Od travnja 2006. do rujna 2007. radi kao znanstveni novak na projektu «Organizacija i evaluacija patoanatomskog tumorskog registra i banke tumora“ na Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“ Kliničke bolnice „Sestre milosrdnice“. 2006. godine upisuje Doktorski poslijediplomski studij „Biomedicina i zdravstvo” na Medicinskom fakultetu u Zagrebu koji završava 2009. godine, a u prosincu 2011. godine je obranila doktorsku disertaciju pod naslavom „Povezanost izraženosti VEGF-a i HIF-1α s promjenama bubrežne arterije u bolesnika s karcinomom bubrežnih stanica“. Specijalizaciju iz patološke anatomije započinje u rujnu 2007. godine, a tijekom specijalizacije završava i Stručni poslijediplomski studij iz patološke anatomije na Medicinskom fakultetu u Zagrebu. Specijalistički ispit iz patološke anatomije položila je u ožujku 2013. godine od kada radi kao specijalist patolog na Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“.

    Autorica je i koautorica 13 znanstvenih i stručnih članaka objavljenih u indeksiranim časopisima (CC, SCI), a sudjelovala je na brojnim međunarodnim kongresima i stručnim skupovima.

    Dobitnica je Nagrade za najproduktivnijeg studenta poslijediplomskog studija Biomedicina i zdravstvo na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu kao i Nagrade Zaklade Sergej Saltykow za najbolju doktorsku disertaciju iz područja patologije.

    Članica je Europskog udruženja patologa, Hrvatskog društva za istraživanje raka, Europskog društva za istraživanje raka, Hrvatskog liječničkog zbora te Hrvatskog društva za patologiju i sudsku medicinu.

    Udana je i majka jedne kćeri.

    Poveznica na popis radova: RADOVI – Alma Demirović

  • Doc. dr. sc. Monika Ulamec

    Doc. dr. sc. Monika Ulamec

    docent Medicinskog fakulteta, klinička jedinica za obdukcije i mrtvozorstva

    Životopis

    Monika Ulamec rođena je 15.02.1977. godine u Zagrebu.

    Osnovnu i srednju školu (prirodoslovno-matematička gimnazija) završila je u Zagrebu i Velikoj Gorici.

    Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu završila je i diplomirala 2001. godine. Specijalistički ispit iz patološke anatomije položila je 2009.g. od kada radi kao specijalist patolog u Kliničkom zavodu za patologiju „Ljudevit Jurak“ Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice,  Zagreb.

    Doktorsku disertaciju pod naslovom „Odnos pojavnosti periglandularnih pukotina i izraženosti proteina vanstaničnog matriksa tenascina, fibronektina i galektina u adenokarcinomu prostate“ obranila je 2012.g., područje biomedicine i zdravstva na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

    Od 2012. godine naslovni je viši asistent, a od 2017.g. naslovni docent na Zavodu za Patologiju, Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te sudjeluje u dodiplomskoj i poslijediplomskoj te nastavi na engleskom jeziku, kao vanjski suradnik pri Katedri za patologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

    Znanstveno se i stručno usavršavala na nekoliko naprednih tečajeva i škola, između ostalog na Zavodu za patologiju Sveučilišne bolnice Christian-Albrechts u Kielu te Zavoda za patologiju Sveučilišne bolnice Plzen; Centar za medicinske studije i istraživanja, Charles-ovog sveučilišta u Plzenu (Pragu). Tečajevi i škole: Patologija prostate i testisa (ESP), Uropatologija (7 škola patologije Bryan Warren), Novosti  u patologiji pankreasa i ekstrahepatalnih žućnih vodova (ESP), Osnove molekularne biologije za patologe (ESP), Endokrina patologija (7 škola patologije Bryan Warren).

    Dobitnica je nagrade zaklade Sergey Saltikow za mlade znanstvenike, 2007 i nagrade Borislav Nakić za najbolji znanstveni rad u kategoriji do 35 godina, za 2008.g.

    Koautorica je posljednjeg izdanja udžbenika iz patologije, poglavlja „Muški spolni sustav“ te udžbenika Endokrinološka onkologija. Sudjelovala je kao prevoditelj i koordinator u prevođenju knjige: „Rosai and Ackermans Surgical Pathology“

    Mentorica je i komentorica pet doktorskih disertacija u izradi, na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

    Autorica je i koautorica 44 stručna i znanstvena članaka od kojih je 27 objavljenih u časopisima indeksiranim u Current Contensu, a preostali u časopisima s drugim međunarodnim indeksima (SCI-EXP/SSCI, IM, EM). Autorica je i koautorica više od 65 priopćenja i predavanja sa stručnih i znanstvenih skupova.

    Kao suradnica sudjeluje u realizaciji znanstveno-istraživačkih projekata:

    • projekti HRZZ-a:
    1. „Epigenetički biomarkeri u krvi i ejakulatu bolesnika sa seminomom testisa“, voditelja prof.Ježeka, šifra projekta: IP-2016-06-3692
    2. „Epigenetički biomarkeri raka prostate“, voditelja doc. Sinčića, šifra projekta: UIP 2017-05-8138
    • projekti financirani sredstvima MZOŠ-a i EU:
    1. Istraživač u Centru Izvrsnosti za Reproduktivnu i Regenerativnu Medicinu

    –istraživanja novih platformi i potencijala;  Podjedinica: Biomedicinsko istraživanje reprodukcije i razvoja; Element projekta 3: Epigenetika tumora zametnih stanica testisa- Šifra projekta: KK.01.1.1.01.0008.

    • vanjski suradnik na UNIZG potpori: “Promjene strome u karcinomu prostate“, financiran od strane UNIZG-a
    • kao suradnica sudjelovala je u realizaciji znanstveno-istraživačkog projekta:  Istraživanje etipopatogeneze antrokoanalnih polipa u djecem MZOŠ-a.

     Znanstveni i stručni interesi su joj kirurška patologija, uropatologija i patologija gastrointestinalnog traktra te pedijatrijska i molekularna patologija.  

    • Kao recenzent je sudjelovala u radu nekih stručnih časopisa: Journal of Health Sciences, Case Reports in Pathology.
    • Od 2012. godine tajnica je organizacijskog odbora odjela za apoptozu pri Razredu za medicinske znanosti u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti. Također sudjeluje u organizacijama međunarodnog skupa patologa „Ljudevit Jurak“.
    • Članica je Europskog društva patologa (ESP), Međunarodnog društva za urološku patologiju (ISUP), Hrvatskog liječničkog zbora (HLZ) i Hrvatskog društva patologa i sudskih medicinara te Hrvatskog društva za istraživanje raka (HDIS), kao i Europskog udruženja za istraživanje raka (EACR).

    Govori engleski i njemački jezik, udana je i majka dvije kćeri.

    Radovi: http://bib.irb.hr/lista-radova?autor=341591